Вы находитесь здесь: Главная > Бібліотечні новини > Стежками козацької вольниці

Стежками козацької вольниці

     14 жовтня відзначаємо з великих свята – день Українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисників і захисниць України.
     Пресвята Богородиця в усі часи вважалась заступницею народу України, покровителькою українських козаків та військових, які боронили нашу рідну землю від ворогів.
     Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці.
     Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
     Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
     Працівники бібліотеки щиро вітають усіх зі святами та підготували для всіх бажаючих книжкову виставку- вшанування «Стежками козацької вольниці». На виставці можна побачити перелік книжок, які найкраще передають дух українських козаків, розкажуть їх історію та познайомлять з культурою козацтва.
     Століттями триває боротьба за незалежність України, за волю і свободу нашої держави, нашого народу. Дух нашої нації загартувався в боротьбі, ми – нащадки тих, хто не зламався. Ми обов’язково Переможемо! Слава Україні! Героям Слава!
 
  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Комментарии закрыты.