Любіть красу своєї мови,
Звучання слів і запах слів,
Це квітка ніжна і чудова
Широких батьківських степів.
Т. Масенко
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента №1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
З цієї нагоди у читальному залі нашої бібліотеки експонується тематична книжкова виставка-перегляд «Це України мова барвиста», на якій представлено багато різноманітної літератури з української мови, зокрема, учбової, науково-популярної, довідкової, також по історії української літературної мови.
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова – багата, ніжна й ласкава, мудра, доброзичлива, глибокодумна, чиста, правдива. Багатство української мови виявляється в тому, що нею можна висловити найскладніші думки, найтонші почуття і переживання, передати враження про побачене, почуте, прочитане.
За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Ми, українці, пишаємося нашою милозвучною, багатою мовою.