Вы находитесь здесь: Главная > Бібліотечні новини > Від Різдва до Водохреща

Від Різдва до Водохреща

Хрещення Господнє відзначається 19 січня і завершує цикл зимово- різдвяних свят. Це церковне свято має безліч цікавих традицій і звичаїв святкування в Україні.

Хрещення – це одна з найважливіших подій в житті Ісуса Христа. Ісус пройшов таїнство хрещення в річці Йордан в 30-річному віці. Цей обряд проводився Іоаном Предтечею, якого також називають Хрестителем. Хоча Ісус був безгрішним, він вирішив хреститися, щоб не ставити себе вище інших праведників. Під час Хрещення Господнього на землю з’явився Святий Дух і назвав Христа Сином Божим.

За день до Хрещення 18 січня люди відзначали Водохресний святвечір. Цього дня сім’я збиралася за столом,  вечеря на столі повинна бути пісною і безалкогольною. У день Водохрещі люди відвідують церковну службу.

Найвідоміші традиції цього свята пов’язані з водохресними купаннями.

Для цього воду з ополонки святять, після чого вона, за деякими віруваннями, набуває лікувальних та чудодійних властивостей. За церковними канонами, купатися в ополонці можна тільки після освячення води, молитви і завчасного причастя.

Також в церквах з 19 січня протягом тижня святять воду всім бажаючим. Вважається, що така вода ніколи не зіпсується і залишиться питною.

В читальному залі організовано книжково-ілюстративну виставку «Від Різдва до Водохреща», на  якій представлена література про  історію православного християнського свята,  народні прикмети та традиції, заборони та легенди.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Оставить комментарий