Вы находитесь здесь: Главная > Бібліотечні новини > Безоплатна правова допомога для відвідувачів Машівської районної бібліотеки для дорослих

Безоплатна правова допомога для відвідувачів Машівської районної бібліотеки для дорослих

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту #ЯМАЮПРАВО, з метою виконання #Програми правової освіти населення Машівського району на 2018-2022 роки, 1️⃣1️⃣вересня 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣ року керівник Машівського бюро правової допомоги Максим Дворовенко забезпечив роботу #дистанційного_пункту_доступу до безоплатної правової допомоги на базі Машівської районної бібліотеки 📙📚для дорослих.
Всі охочі мали можливість отримати роз’яснення з різних правових питань.
Громадян в основному цікавили питання спадкового права, зокрема визначення обов’язкової частки у спадщині.
➡️В ході консультування фахівець бюро роз’яснив, що відповідно до ст. 1241 Цивільного кодексу України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка). Перелік осіб, які мають право на обов’язкову частку, що визначений даною статтею є вичерпним і розширеного тлумачення не потребує.
✔️Малолітньою вважається дитина👶до досягнення нею чотирнадцяти років (ст. 6 Сімейного кодексу України, ст. 31 Цивільного кодексу України).
✔️Неповнолітньою вважається фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років ( ст. 6 Сімейного кодексу України, ст. 32 Цивільного кодексу України).
✔️Непрацездатними вважаються особи, які досягли встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку, або особи з інвалідністю І, ІІ, ІІІ груп, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону, незалежно від того, чи призначена їм пенсія.
Наступного разу дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги в приміщенні районної бібліотеки працюватиме 09 жовтня 2019 року з 11-00 до 12-00 години.
Додатково повідомляємо, що реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу та скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України громадяни можуть, звернувшись до Машівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Машівка, вул. Незалежності, 111, тел.: (05364) 9-14-11, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Оставить комментарий