Вы находитесь здесь: Главная > Бібліотечні новини > Консультування відвідувачів Машівської районної бібліотеки

Консультування відвідувачів Машівської районної бібліотеки

14 серпня 2019 року керівник Машівського бюро правової допомоги забезпечив роботу #дистанційного_пункту доступу до безоплатної правової допомоги на база Машівської районної бібліотеки для дорослих.

Всі охочі мали можливість отримати роз’яснення  з різних правових питань.

Досить частими є випадки, коли при оформленні спадщини нотаріус виявляє помилку у свідоцтві про право власності на житло, і не приймає таке свідоцтво. Або ж самі власники виявляють помилки у своєму свідоцтві про право власності чи іншому правовстановлюючому документі.

Саме з такою проблемою звернулася жителька Машівського району, яка не змогла зареєструвати право власності на житловий будинок через розбіжності в написанні її прізвища в документах.

В ході консультування Максим Дворовенко пояснив, що найпростішим варіантом виправлення помилки у правовстановлюючому документі є звернення до органу, який видав такий документ з відповідною заявою. У заяві необхідно обов’язково вказати суть виявлених помилок, та додати документи, які підтверджують зазначені помилки.

Якщо у виправленні помилки відмовлено, або орган, який видав документ ліквідовано, а орган в якому знаходиться архівна реєстраційна справа не наділений повноваженнями виправляти такі помилки, єдиним способом є звернення до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 318 Цивільного процесуального кодексу України, у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, повинно бути зазначено:

–  який факт заявник просить встановити та з якою метою;

– причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

– докази, що підтверджують факт.

Також юрист поінформував відвідувачів про ініціативу Міністерства юстиції України спільно із системою безоплатної правової допомоги #Чесна Платіжка, та інформаційну кампанію «Я маю право на чесну платіжку».

Наступного разу дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги в приміщенні районної бібліотеки працюватиме 11 вересня 2019 року з 11-00 до 12-00 години.

Додатково повідомляємо, що реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу та скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України громадяни можуть, звернувшись до Машівського бюро правової допомоги за адресою: сел. Машівка, вул. Незалежності, 111, тел.: (05364) 9-14-11, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Оставить комментарий