Ви знаходитесь тут: Про бібліотеку > Розгорнутий опис статтей > За перемогу в бібліотечному конкурсі – чотири незабутніх дні у Львові

За перемогу в бібліотечному конкурсі – чотири незабутніх дні у Львові

Ми вже писали про перемогу Саші Гогулі у «Книгоманії-2016». Тоді школяр розповідав про своє захоплення книгами та з нетерпінням чекав головного призу конкурсу — поїздки до Львова. Тож по поверненню попросили хлопця поділитися своїми враженнями від подорожі. А вони, звісно ж, позитивні й незабутні. Як розповів Саша. найдужче місто запам’яталося цікавою архітектурою та приємними і ввічливими людьми. Крім того, йому дуже сподобалась програма поїздки — насичена, цікава і пізнавальна.

Відразу по приїзду зустрілися з Сашею, щоб поговорити про поїздку. Дивлячись на невиспаного і змореного семикласника, стало зрозуміло, що львівський уїк-енд був дуже насиченим і видався на славу.

-До Львова їхали швидкісним потягом у купе. — розповідає Олександр. — З Полтавської області, як уже говорив. було визначено двох переможців. Також із нами був  супроводжуючий. Всього за результатами “Книгоманії” до Львова приїхали 48 школярів з усієї країни. По дзоє з кожної області. На вокзалі нас зустріли організатори конкурсу і відвезли до гуртожитку місцевого інтернату, де і мешкали всі три дні. Програма заходу мені сподобалась, бо не давала сидіти на місці й годинки. З першого ж дня постійно були зайняті екскурсіями, квестами, зустрічами з письменниками та видавцями, — розповідає Саша. — В перший же день, після того, як залишили свої речі, нам організували екскурсію Львовом. Якоїсь спеціальної програми не було, просто гуляли містом і роздивлялись цікаві місця. Нам коротенько розповідали різні цікавинки про пам’ятники та архітектурні будівлі. Після екскурсії взяли участь у невеликому квесті. Отримавши папки з завданнями—фрагментами львівських будинків, ми мали впізнати і знайти їх.

-Усі учасники — з різних куточків України. Як ви могли розпізнати будинки Львова?

-Саме для цього нам і влаштували маленьку попередню екскурсію Містом, — пояснює школяр, — крім того, з нами були волонтери, які не давали збитися з дороги чи заблудитися. Ввечері всіх зібрали в Львівській науковій бібліотеці імені Івана Франка. Спочатку, як переможцям «Книгоманії-2016», усім подарували по вісім книг та сумки. Усі вони були цікавими для мене, та особливо сподобалась книга «Загадковий нічний інцидент із собакою» Марка Геядона. також за участь у квесті відзначили скетчбуками (блокнот або альбом невеликого розміру, куди художник заносить свої ідеї чи тренується малювати навколишні предмети), а також значками, магнітами та наклейками. А переможцям презентували, книгу Сергія Гридіна «Незрозумілі».

Наступного дня нам влаштували цікаві лекції з фотографії та журналістики. Потім відбулися зустрічі з сучасними письменниками! Зокрема, познайомились з Олександром Есауловим, який написав цикл книжок про подорожі в віртуальному світі. А також поспілкувалися з Лесею Вороніною. Тарасом Шилом та іншими сучасними дитячими письменниками.-Усі вони презентували свої книги, розповідали про себе та свою творчість. А ми в свою чергу задавали питання, що цікавили найбільше. Наприкінці зустрічі мали змогу придбати собі будь-яку книгу.

На третій день для нас підготувати уже більш об’ємний літературний пригодницький квест. Перед початком гри учасники поділились на чотири групи і придумали собі назви. Усім командам роздали карти з маршрутами і приставили супроводжуючого. Завдяки ним мали потрапити у заздалегідь визначене місце. Там ми знаходили різні інтелектуальні завдання — кросворди, ребуси, фотоматеріали. Виконуючи їх, повинні були розгадати, до якого місця треба рухатися далі, а потім сфотографуватися біля знахідки.

Після квесту гуляли містом та відвідали осоум видавців. Це своєрідний книжковий ярмарок. У кожного видавництва там своє місце, де вони презентують книги, в тому числі й новинки. Деякі навіть знайомлять із письменниками, твори яких видають. Так, на форумі побачили Сергія Гридіна та Марину Рибалко, які презентували свої нові книги. На ярмарку придбав те, що хотів. Це друга частина книги «Русалонька з 7-В» Марини Павленко. У школі за програмою ми проходили першу частину і мені дуже сподобалась. На четвертий день ми вже нічим особливим не були зайняті, а просто гуляли містом і насолоджувались його особливою атмосферою.

-Чим тобі запам’ятається Львів?

-Львів – це місто з прекрасною архітектурою та загадковою історією. Дуже запам’яталася львівська бруківка, – з посмішкою говорить школяр.- За час перебування в місті впав п’ять разів. По – перше, не звик до такої дороги, а по друге, архітектура міста настільки красива, що під ноги дивитися ніколи. Люди також сподобалися – привітні і добрі. Найбільше вразила площа Адама Міцкевича та пам’ятник Тарасу ШЕвченку. Площа запам’яталася високим пам’ятником та незвичайною роботою скульптора під назвою “Натхнення”. Митець зобразив його в образі янгола, який приносить письменнику музичний інструмент. Поряд з пам’ятником Шевченку, біля самої фігури поета, стоїть, можна сказати, крило, на якому замість пір’їнок – персонажі його творів. Дуже цікаво. Тож, підсумовуючи скажу, що залишився дуже задоволений від відвідин заповітного міста Львова – сказав насамкінець Саша.

366 переглядів

Оставить комментарий