Вы находитесь здесь: Главная > Бібліотечні новини > “Основа держави – закон і право”

“Основа держави – закон і право”

⁉️ Які права та обов’язки має дитина?
⁉️ Чому варто бути уважним до захисту своїх прав?
⁉️ З якого віку настає кримінальна та адміністративна відповідальність для неповнолітніх за вчинення правопорушення чи злочину?

На ці запитання, сьогодні шукали відповіді користувачі Машівської ЦРБ юнацького віку під час інтерактивної гри-дискусії “Основа держави – закон і право”.

 Начальник Машівського б’юро машівської правовоїдопомоги Максим Дворовенко ознайомив присутніх із змістом основоположних законодавчих актів, в яких закріплені права, свободи та обов’язки людини і громадянина, а саме:
🔘Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод;
🔘 Загальною декларацією прав людини;
🔘Конвенцією ООН про права дитини;
🔘 Розділом ІІ Конституції України.

Кожна дитина має право:
на повагу до своєї честі та гідності – ніхто не має права ображати чи принижувати дитину, публічно коментувати її зовнішній вигляд чи поведінку;
на захист від насильства – ні батьки, ні однокласники, ні вчителі, ніхто інший не має права піднімати руку на дитину, застосовувати фізичні покарання чи психологічний тиск;
на спілкування з 👫обома батьками, якщо батьки розлучені, за винятком тих випадків, коли це суперечить інтересам дитини;
на повагу до свого приватного життя, у тому числі на теємницю листування, телефонних розмов чи особистої сторінки у  соціальних мережах;
на безпеку та отримання правової допомоги.

Тож, діти пригадали свої права та обов’язки, переглянули тематичне відео та взяли участь у правовому змаганні. Захід відбувся в атмосфері живого та активного спілкування.

☝️Наголошую на тому, що відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» абсолютно всі діти  мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в:
☑️отриманні захисту;
☑️представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
☑️ складення документів процесуального характеру.
Її надають  юристи бюро правової допомоги, а також адвокати, які з нами співпрацюють.

Для отримання такої допомоги разом з дитиною до бюро правової допомоги повинен звернутися її законний представник:  батьки, опікуни, усиновителі, піклувальники, батьки-вихователі, прийомні батьки.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Оставить комментарий