Вы находитесь здесь: Главная > Бібліотечні новини > У співпраці з бібліотечними установами розширюємо доступ до безоплатної правової допомоги мешканців Машівського району

У співпраці з бібліотечними установами розширюємо доступ до безоплатної правової допомоги мешканців Машівського району

Про роль бібліотек у підвищенні правової обізнаності сільського населення йшлося 15 серпня 2019 року, під час семінару для бібліотекарів Машівського району, який відбувся у приміщенні Машівської районної бібліотеки для дорослих.

Участь у семінарі взяв начальник Машівського бюро правової допомоги Максим Дворовенко.

Фахівець бюро правової допомоги розповів учасникам семінару особливості спадкування за законом та заповітом.

Оскільки у повсякденному житті після смерті близького родича далеко не кожен згадає про необхідність звернутися до нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, хоча закон виділяє для цього аж цілих шість місяців з моменту смерті спадкодавця. В ході заходу жваво обговорювалася тема пропущення строку для прийняття спадщини.

Юрист поінформував присутніх, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша статті 1269 Цивільного кодексу України).

У відповідності до ст. 1272 Цивільного кодексу України, якщо спадкоємець протягом строку (у шість місяців), не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

«Завдяки налагодженій взаємодії з сільськими бібліотеками, які підключені до сервісів програми «Бібліоміст», мешканці Машівського району можуть отримати безоплатну правову допомогу онлайн у фахівців бюро правової допомоги за місцем свого проживання» – наголосив Максим Іванович.

Нагадуємо, що громадяни можуть отримати безоплатну правову допомогу не лише звернувшись до Машівського бюро правової допомоги за адресою: сел. Машівка, вул. Незалежності, 111, тел.: (05364) 9-14-11, а й завітавши до сільських бібліотек, які підключені до програми «Бібліоміст» (Базилівщинська, Коновалівська, Михайлівська, Павлівська, Сахнівщинська сільські бібліотеки – філії), де працівники бібліотеки налаштують онлайн зв’язок за допомогою Skype з фахівцями бюро правової допомоги.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Оставить комментарий